Про відділення

Коли потрібно звертатися до мамолога? Навіщо жінкам необхідна консультація мамолога? Які обстеження необхідно провести до відвідування мамолога? — Ці питання рано чи пізно задає собі кожна жінка.
Для початку, необхідно роз’яснити, що ж це за фахівець, які захворювання він лікує.
Мамолог — це лікар, який займається діагностикою та лікуванням захворювань молочних залоз.

Тому ви завжди можете розраховувати на високоякісну мамологічну допомогу у медичній клініці «МілаМед».

Консультацію проводить висококваліфікований лікар мамолог (онкохірург) Коваленко Олександр Васильович.

Отже, коли необхідно звертатися до мамолога?

При появі будь-яких нових відчуттях в молочній залозі, тобто неприродне нагрубання, болючість, поява виділень, болю будь-якого характеру, поява ущільнень або » порожнеч » — за наявності таких ознак, незалежно від віку пацієнтки необхідна термінова консультація мамолога.
Після будь гінекологічної операції, в тому числі аборту і кесарева розтину.
Травми молочних залоз.
Ендокринні захворювання або гормональні збої.
Спадкові чинники.
Вік старше 40 років (за існуючими рекомендаціями ВООЗ та Міністерства охорони здоров’я України жінкам, старше 40 років рекомендовано щорічне обстеження у мамолога).
Поява будь-яких хворобливих відчуттів в період лактації.
Гінекомастія у чоловіків.
Значне збільшення і болючість пахвових лімфатичних вузлів.
Як правило, більшість жінок вперше зустрічається з маммологом в період лактації, саме в цей момент можуть проявитися такі неприємні захворювання як мастопатія або лактостаз. У такі моменти важливо в максимально короткі терміни звернутися до мамолога і почати необхідне лікування — все це зможе запобігти появі рецедивів і серйозних захворювань молочної залози в майбутньому.
Наступним приводом звернення до мамолога служить поява неприємних відчуттів в період постменопаузи.

Які дослідження необхідно виконати до приходу до онколога?
У віці до 40 років достатньо буде виконання УЗД молочних залоз або мамографії.
У віці старше 40 років бажано виконати УЗД молочних залоз або мамографію і здати аналізи крові на онкомаркери.

РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ розвивається часто, приблизно у 1 з 50 жінок.

Фактори ризику :

менопауза у віці старше 50 років ;
відсутність пологів або перші пологи у віці старше 30 років (захворюваність у 3 рази частіша);
сімейний анамнез, що свідчить про рак молочної залози у матері, сестри (у 2 рази частіше) або їх обох (у 6 разів частіша);
фіброзно -кістозна мастопатія (у 3-5 разів частіше).
Ранній діагноз раку молочної залози забезпечує успішне лікування більшості хворих. П’ятирічна виживаність при лікуванні локалізованої форми I- II стадії складає 90 %, при місцево -поширеному раку — 60 %. Результати лікування набагато гірше за наявності віддалених метастазів.

У діагностиці раку молочної залози важливе значення мають систематичні самостійні обстеження (4 рази на рік) і лікарські огляди жінок у віці старше 40 років (1 раз на рік). Мамографія рекомендується 1 раз на 2 роки у віці після 40 років, 1 раз на рік — після 50 років. При виявленні в молочній залозі щільної пухлини без чітких меж діагноз повинен бути уточнений негайно (пункційна біопсія з цитологічним аналізом, біопсія з гістологічним аналізом). Метод динамічного клінічного спостереження замість уточнюючих діагностичних процедур не слід використовувати.

Частіше в молочних залозах виявляють доброякісні освіти (дифузна і вузлова мастопатія, внутрішньопротокова папілома, фіброаденома). Розвиток раку молочної залози з доброякісних утворень — нечастая ситуація (наприклад, з фіброаденоми — 1-1,5%), в той же час помилкова тактика при диференціюванні від раку молочної залози нерідко зустрічається в практиці. При дифузній мастопатії виявляють дифузне ущільнення і болючість молочних залоз, іноді є світлі виділення з соска. При вузловій мастопатії визначаються поодинокі або множинні ущільнення різних розмірів з нечіткими контурами, не пов’язані зі шкірою. Фіброаденоми можуть бути представлені щільними, округлими, горбистими поодинокими або множинними різного розміру пухлинними вузлами. Листоподібні фіброаденоми характеризуються швидким ростом і досягають великих розмірів у короткі терміни. Внутрішньопротокові папіломи проявляються кров’яними виділеннями із соска. Діагноз уточнюють при цитологічному аналізі та Внутрішньопротоково контрастною маммографією. Кісти молочної залози мають округлу форму, чіткі межі, містять серозну рідину.

Розклад прийому лікаря Ви можете уточнити зателефонувавши 067-555-80-77.
В умовах медичного центру є можливість виконання УЗД молочних залоз.

Лікарі відділення

Коваленко Олександр Васильович

Лікар-онкохірург вищої категорії (мамолог)